top of page
Szukaj
  • marzena82

Kamień dekoracyjny w wystroju wnętrzKamień dekoracyjny jest surowcem wykorzystywanym do wykończenia ścian. Jest dostępny w wielu kolorach, dzięki czemu sprosta oczekiwaniom bardzo wymagających osób. Choć w większości można go zauważyć na zewnątrz domu, to jednak wiele osób z powodzeniem wykorzystuje ten właśnie materiał w jego wnętrzu między innymi do dekoracji ścian w przedpokoju, salonie czy kuchni. Pomimo tego, że w swojej nazwie posiada słowo “dekoracyjny” nie oznacza to wcale, że jest bardzo ozdobny, wprowadza natomiast naturalność, która idealnie komponuje się między innymi z wszelkimi roślinami. Bogata gama kolorystyczna sprawia, że kamień można zastosować w różny sposób w zależności od pomieszczenia. Biały, czerwony, czarny czy o naturalnym odcieniu. Który warto wybrać do swojego domu?Kamień dekoracyjny w salonie

Jednym z miejsc w domu lub mieszkaniu, w którym warto zastosować taką formę dekoracji jest salon. Nie jest to najtańszy surowiec, dlatego jeżeli już decydujemy się na wykorzystanie go w domu, warto zastosować kamień dekoracyjny w salonie. Dlaczego? Ponieważ właśnie tam będzie dobrze wyeksponowany satysfakcjonując domowników oraz ciesząc oczy przebywających w naszym domu gości. Kamień dekoracyjny w salonie sprawdzi się jako tło dla zestawu wypoczynkowego-dla kanapy, foteli oraz stolika kawowego. Jest to stała ekspozycja, której aranżacja raczej nie ulega zmianom dzięki czemu większa część powierzchni ściany będzie dobrze wyeksponowana zapewniając ładny wygląd wnętrzu. Co ważne, niekoniecznym zabiegiem jest zastosowanie kamienia na powierzchni całej ściany. Dobrym rozwiązaniem jest pokrycie nim jej części i uzupełnienie go przestrzenną nadbudową z płyty gipsowej po bokach ułożonego na ścianie kamienia. Uzupełnienie wewnętrznej części płyty gipsowej oświetleniem ledowym sprawi, że cała kompozycja stanie się niezależną, gustownie wyglądającą dekoracją-alternatywą dla obrazów czy rzeźb.


Elementem często wykorzystywanym do wykończenia elewacji domu jest kamień dekoracyjny. Naturalny kształt i kolor tego surowca sprawia, że zewnętrzny wygląd domu dobrze komponuje się z otaczającym go ogrodem czy lasem. Kamień świetnie sprawdzi się jako dekoracja okolic wejścia do domu, ale również będzie idealny do obłożenia cokołu. Cokół ma zwykle wysokość między 30 a 60 cm i zaczyna się na wysokości gruntu. Obłożenie kamieniem dekoracyjnym tej narażonej na zabrudzenia powierzchni elewacji nie tylko zapewnia ładny wygląd z zewnątrz domu, ale ułatwia szybkie zmycie ewentualnych plam. Kamień dekoracyjny naturalny to idealny element wykończenia domu o klasycznym, ponadczasowym wyglądzie.


Aranżacja mieszkania to zaawansowany proces, składający się z planowania, projektowania, zakupów i wykonania. Kamień dekoracyjny do wnętrz świetnie sprawdzi się nie tylko w salonie, ale też w sypialni, na klatce schodowej, w kuchni czy nawet w łazience. Jest to rozwiązanie na lata, zatem warto wykorzystać kamień dekoracyjny do wnętrz, który ma ponadczasowy charakter, a co więcej, będzie można go łatwo zaadaptować do innego stylu. Neutralne kolory jak biel, czerń czy kolor szary świetnie odnajdą się w wielu różnych stylach aranżacyjnych bez konieczności przeprowadzenia kompleksowego remontu.


#mkosiorowska #stone #interiordesign #livinroom #lifestyle

21 wyświetleń

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

2 Comments


Ori Mimi
Ori Mimi
Dec 05, 2023

Chciałąbym też wspomnieć, że bardzo duże znaczenie dla wystroju kuchni mają również akcesoria kuchenne, w jakiej jej zamontujemy. Wiele z nich znacznie poprawi przyjemność korzystania z pomieszczenia.


Od siebie polecam skontaktowanie się z firmą:

https://dystrybutory.eu/


Zajmują się montażem filtrów wody, dzięki temu woda będzie lepszej jakości. Zamontowanie takiego filtra wbrew pozorom nie jest dużym wydatkiem.

Like

Mateusz Borkowski
Mateusz Borkowski
Apr 26, 2023

Efekt jest naprawdę ciekawy, jeden z oryginalniejszych jakie tutaj widziałem. Na minus jest jednak cena - położenie kamienia na tak dużej powierzchni jest drogie. Zarówno pod kątem materiału jak równięż pod kątem ekipy, która będzie nam taki kamień kładła (niewiele jest osob, które specjalizują się w takich realizacjach).

Tańszym rozwiazaniem mogą być kamienie dekoracyjne, które również mogą prezentować się ciekawie:

https://sklep.flexgips.com/kamienie_dekoracyjne


Na tej stronie jest wiele takich rozwiązań.

Like
bottom of page