top of page
Szukaj
  • marzena82

Aranżacje pokoju dziecięcego – kilka wskazówekKiedy na świat przychodzi nowy członek rodziny, cały dom niemal w sekundzie zostaje przewrócony do góry nogami. Dla nowego domownika należy przygotować odpowiednią przestrzeń, wygodną nie tylko dla malucha, ale w pierwszych miesiącach życia, właśnie dla rodziców. Wbrew pozorom dziecko wymaga ogromnego skupienia i uwagi oraz wielu ubranek, przedmiotów codziennego użytku i mebli. Warto z ogromną dozą cierpliwością i spokojem przeglądnąć aranżacje pokoju dziecięcego dostępne w Internecie, aby dobrze rozeznać się w temacie i nie pominąć żadnego istotnego elementu.


Każdy pokój dziecięcy, szczególnie jeżeli chodzi o niemowlę, powinien być zaopatrzony w niezbędne meble. Małe dzieci niestety bardzo łatwo brudzą ubranka, które trzeba zmieniać kilkukrotnie w ciągu dnia i nocy. Właśnie dlatego warto zadbać o to, by w pokoiku dziecięcym znalazło się możliwie jak najwięcej szaf czy komód z szufladami. Szuflady zdecydowanie ułatwiają wkładanie i wyciąganie ubranek z wnętrza mebli, a im więcej szaf, tym większa pewność, że wszystko, co zakupiliśmy dla malucha, zmieści w ich wnętrzu. Kolejnym niezbędnym elementem dziecięcego pokoju jest przewijak. Jest to mebel, który umożliwi łatwe przewinięcie malucha, przebranie mu pieluszki i wygodne włożenie świeżych ubranek na maleńkie ciało dziecka. Bardzo często przewijak ma wbudowane półki lub szuflady przeznaczone na pieluszki, talk, oliwkę czy inne kosmetyki dziecka. Warto zakupić taki mebel, który zdecydowanie ułatwi codzienną pielęgnację dziecka. Podczas aranżacji pokoju dziecięcego nie możemy zapomnieć o łóżeczku dla dziecka. Wielu rodziców, po niedługim czasie od narodzin dziecka, bierze malucha do swojego łóżka. Warto jednak odkładać dziecko do jego łóżeczka i od małego przyzwyczajać do spania osobno. Im dziecko będzie większe, tym mniej chętnie będzie chciało opuszczać ciepłe łóżko rodziców, przez co zdecydowanie ucierpi na tym komfort życia mamy i taty. Aranżacje pokoju dziecięcego dostępne w katalogach meblowych czy Internecie lub wykonane przez projektantów to nie tylko zestawienie niezbędnych do funkcjonowania mebli, ale przede wszystkim ciekawe projekty dopracowane pod względem kolorów i nowoczesnego wzornictwa.


Moda na aranżowanie dziecięcego pokoju kolorystycznie w zależności od płci dziecka nie jest już modne. Coraz częściej młodzi rodzice wybierają takie kolory jak biel i czerń zestawione z pastelowymi odcieniami, np. kolorem miętowym, turkusowym, jasno-żółtym czy limonkowym. Jest to bardzo dobre rozwiązanie, ponieważ dziecko bardzo szybko rośnie, a stonowane kolory i oszczędny styl pozbawiony cukierkowego przepychu pozwoli na szybkie i niedrogie przearanżowanie pokoju na miejsce wyglądające adekwatnie do wieku dziecka. Aranżacje pokoju dziecięcego, te stonowane i nowoczesne, pozwolą czuć się młodym rodzicom po prostu dobrze, a przecież ich komfort jest również bardzo ważny, szczególnie że jest to dla niech trudny okres. Bardzo często w takich aranżacjach wykorzystywane są motywy geometryczne- trójkątne i kwadratowe kształty. Kolorowe fototapety na ścianach z takimi właśnie motywami lub aplikacje naścienne w formie 3D mogą zainteresować dziecko i skupić jego uwagę na dłuższy czas. Bardzo wielu młodych rodziców stawia również na poduszki hand-made wykonane z bezpiecznych materiałów, na przykład w formie obłoczków, które, rozstawione na półkach czy fotelu, umilają przestrzeń w pokoju dziecka.#mkosiorowska #interiordesign #kidsroom #modernstyle #classicstyle #luxurylife

13 wyświetleń

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

1 則留言


Ori Mimi
Ori Mimi
2023年12月05日

A nie zastanawialiście się nad możliwością skorzystania z pomocy projektanta wnętrz? Projektanci projektują nie tylko całe mieszkania, czy domy. Można im zlecić zaprojektowanie również jednego wnętrza: kuchni, łazienki, czy też właśnie pokoju dziecięcego.

Polecam poczytanie sobie o tym biurze projektowym z Krakowa https://marengo-architektura.com/o-firmie

Mają wiele ciekawych realizacji.

按讚
bottom of page