top of page
Szukaj
  • marzena82

Kuchnia otwarta na salonKuchnia otwarta na salon jest elementem charakterystycznym w nowym budownictwie w mieszkaniach w blokach, jednak coraz częściej w tej formie pojawia się również w aranżacjach domów jednorodzinnych czy w apartamentach. Otwarta kuchnia na salon to niesamowite połączenie dwóch różnych światów, części wypoczynkowej i reprezentacyjnej z miejscem roboczym. Tylko odpowiedni dobór elementów i zastosowanie jednolitego designu pozwoli osiągnąć spójny i funkcjonalny efekt. Czy warto zaaranżować tego typu kuchnię w przypadku własnego domu?


Najbardziej tradycyjną formą zagospodarowania przestrzennego w domu jest całkowite wydzielenie części kuchennej od salonowej. Zdarza się tak, że kuchnia jest połączona z jadalnią, jednak salon to całkiem odrębna kwestia. Warto jednak, szczególnie w przypadku powierzchni o małym metrażu zmaksymalizować wykorzystanie dostępnej przestrzeni, starając się unikać ścian, które nie tylko optycznie zmniejszają przestrzenie ale również sprawiają, że każde z pomieszczeń będzie gorzej doświetlone. Mała kuchnia otwarta na salon jest stosowana bardzo często w mieszkaniach o metrażu 35-45 m2, jednak taka forma jest dobra, bo pozwala to na zachowanie jednego względnie dużego pomieszczenia na tak małej powierzchni. Otwarta część kuchenna dodatkowo umożliwia gospodarzowi na kontakt z domownikami czy gośćmi nawet podczas przygotowania posiłku czy poczęstunku. Ciekawą i funkcjonalną formą oddzielenia tych dwóch przestrzeni może być wyspa kuchenna. Kuchnia z wyspą otwarta na salon to świetna możliwość do aranżacji mini baru, który może być atrakcyjną formą podania posiłków lub drinków najbliższym oraz integracji całej rodziny podczas wspólnego przygotowania podań. Ponadto, wyspa kuchenna to bardzo nowoczesny element aranżacji, który sprawdzi się świetnie również w kuchniach zamkniętych o bardzo dużej powierzchni jaką łącznik dwóch przeciwległych stron i dodatkowa przestrzeń robocza.


Mała kuchnia otwarta na salon – o czym warto pamiętać?

Przede wszystkim w kuchniach małych otwartych na salon ważna jest spójność designu oraz nieustanne utrzymywanie porządku w części kuchennej. Wszelkie czynności związane z gotowaniem bardzo często wymagają wykorzystania wielu naczyń, sztućców, narzędzi i urządzeń. Brak organizacji w kuchni i bałagan będą bardzo dobrze widoczne z salonu, co wprowadzi chaos i nieatrakcyjny wygląd we wnętrzu. Kolejnym elementem, który może okazać się niezwykle istotny to dobrej jakości wentylacja i okap. Oczywiście zapachy dobywające się z kuchni są zwykle przyjemne, jednak zbyt duże ich ilość, szczególnie jeżeli przypadkowo coś zostanie przypalone, zapach może być bardzo nieznośny i problematyczny. Mała kuchnia otwarta na salon powinna być dobrze wentylowana, co pozwoli zachować komfort podczas przebywania w pozostałej części salonu. Otwarta kuchnia na salon ułatwi również doglądanie dzieci podczas zabawy, co w przypadku kuchni zamkniętej jest często trudne. Warto jednak wspomnieć, że z drugiej jednak strony kuchnia otwarta na salon to łatwy dostęp dziecka do niebezpiecznych przedmiotów, którymi dziecko może zrobić sobie krzywdę. W takiej sytuacji, w przypadku małych jeszcze dzieci, warto zorganizować przestrzeń tak, by wszelkie niebezpieczne elementy znalazły się poza zasięgiem ich dłoni.

Kuchnia z wyspą otwarta na salon to świetny pomysł w przypadku każdego metrażu mieszkania lub domu. Podczas odpowiedniej aranżacji taka forma wygląda bardzo nowocześnie i działa na korzyść zachowania dużej przestrzeni przydatnej m.in. podczas rodzinnych spotkań.


40 wyświetleń

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

3 comentários


Ori Mimi
Ori Mimi
05 de dez. de 2023

Przepiękna, klasyczna i jednocześnie elegancka kuchnia. Wbrew pozorom ciekawe zaaranżowanie kuchni otwartej na salon nie jest takie proste, bo trzeba zgrać ze sobą wystrój kuchni jak i salonu. Poza tym im większe pomieszczenie, tym trudniej jest je zagospodarować. Tak aby wszystko było spójne.

Zdecydowanie warto jest zastanowić się nad naturalnym kamieniem do wnętrz:

https://vertigostones.pl/


Od siebie polecam szczególnie kontakt z firmą. Zobaczcie sobie ich realizacje blatów do kuchni.

Curtir

Mateusz Borkowski
Mateusz Borkowski
14 de abr. de 2023

Otwarta kuchnia w domu. Czy możecie się podzelić inspiracją na otwartą kuchnię w stylu loftowym? Raczej nie biel i nie czerń... Jak sprawdzi się też rekuperacja https://ultrawent.pl/

Curtir

Juan M
Juan M
02 de mar. de 2023

Kuchnie otwarte na salon to coraz popularniejsze rozwiązanie w nowoczesnych domach i mieszkaniach. Otwarcie kuchni na salon pozwala na swobodne przepływanie światła i powietrza, co nadaje pomieszczeniom przestronny i nowoczesny charakter.

Od siebie polecam również wejść sobie na stronę - na stronie jest wiele inspiracji na podłogę w pomieszczeniu:

arcydom.pl

Curtir
bottom of page