top of page
Szukaj
  • marzena82

Przestronna kuchnia – inspiracjeGotowanie to czynność, która wymaga nie tylko umiejętności i chęci, ale również odpowiedniej przestrzeni oraz wielu naczyń i przyrządów kuchennych. Im bardziej skomplikowana potrawa, tym dłuższy czas przygotowywania posiłku. Jeżeli potrawa składa się wielu składników i dodatków, bardzo często może okazać się, że będzie nam brakowało miejsca zarówno na palnikach, jak również na blatach kuchennych. Co zrobić by kuchnia była przestronna i by gotowanie w takiej kuchni było czystą przyjemnością?


Przestronna kuchnia to miejsce, w którym każdy przedmiot, przyprawa czy produkt spożywczy, ma swoje miejsce. Ład i porządek w kuchni to najistotniejsze elementy, ponieważ gdy w kuchni wszystko jest poukładane, wtedy gotowanie jest znacznie łatwiejsze. W jaki sposób uporządkować przestrzeń wewnątrz mebli kuchennych? Warto zastosować kilka tricków, dzięki którym każdy, nawet najdrobniejszy przedmiot, będzie miał swoje miejsce, a sięgnięcie po niego będzie proste i przyjemne. Odpowiedzią na głębokie szafki czy niewymiarowe przestrzenie, mogą okazać się szuflady typu cargo. Co to jest? Są to wyciągi podblatowe w formie szuflady, przytwierdzone do frontu mebli, które po wysunięciu ukazują wnętrze w pełnej okazałości. Specjalnie określone szerokości i długości półek z odpowiednimi, metalowymi zabezpieczeniami po bokach, pozwalają na przechowywanie produktów spożywczych oraz naczyń w harmonijny i poukładany sposób. Cargo mogą być poziome, pionowe, wąskie, szerokie, z półkami, na przyprawy, na naczynia czy urządzenia codziennego użytku. Ogromnym plusem takiego zastosowania jest łatwy dostęp do każdego, nawet najmniejszego zakamarka wewnątrz mebli kuchennych. Szukasz idealnego projektu wnętrza? Skontaktuj się z nami!


Świetnym rozwiązaniem w kuchni, bez względu na jej metraż, jest zabudowa pod sam sufit. Meble, które sięgają do sufitu, zapewnią jeszcze więcej miejsca do przechowywania przedmiotów kuchennych, których używa się sezonowo. Nieco utrudniony dostęp na co dzień nie będzie żadną przeszkodą. Przechowywane przedmioty wykorzystywane niezwykle rzadko, będzie można wyjąć przy pomocy niewielkiej drabinki wtedy, gdy będą potrzebne. W taki oto sposób przestronna kuchnia jest na wyciągnięcie ręki, trzeba jedynie odpowiednio przemyśleć poszczególne jej elementy, by były odpowiednio zestawione i tworzyły spójną całość.


Wyspa kuchenna pełni funkcję nie tylko dodatkowej przestrzeni roboczej czy stołu do spożywania posiłku. Może być również dodatkowym miejscem do przechowywania. Masywna budowa wyspy pozwoli na umieszczenie w jej wnętrzu szuflad czy szafek na przyprawy, sztućce, ściereczki czy zapas ręczników papierowych. Taka wyspa jest nie tylko niezwykle funkcjonalna, ale również pięknie się prezentuje i świetnie zastąpi tradycyjny stół w kuchni. Co więcej, gdy kuchnia połączona jest z salonem, wyspa zapewni osobie gotującej, kontakt z gośćmi przebywającymi w salonie. Dzięki wyspie uzyskamy również więcej przestrzeni w kuchni, ponieważ przyprawy czy mniejsze przedmioty kuchenne, znajdą swoje miejsce we wnętrzu wyspy.

Warto wykorzystać dostępne na rynku rozwiązania, które usprawnią codzienne funkcjonowanie. Przestronna kuchnia zapewni wygodne przygotowywanie posiłków, a także pozwoli na zachowanie ładu w tej części domu. Oczywiście, same rozwiązania nie są kluczem do sukcesu. Warto zmobilizować całą rodzinę do korzystania z kuchni w pewien schematyczny sposób. Dzięki temu porządek w kuchni będzie zachowany na dłużej.#mkosiorowska #interiordesign #moderclassic #luxurylifestyle #openspace #design

13 wyświetleń

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments

Couldn’t Load Comments
It looks like there was a technical problem. Try reconnecting or refreshing the page.
bottom of page